Category Archives: Lajme

Barbecue Fundraising Lunch

14976089_10207434641006008_1328913438_o

Mission Accomplished! Nje aktivitet ne kuader te ngritjes te fondeve u zhvillua diten e shtune ne 29 Tetor ,ora 12:00-15:00.Barbecue Fundraising Lunch , nje aktivitet ku pjesemarresit jo vetem shijuan ushqimet e shijeshme tradicionale , degjuan muzike , u bene pjese e lojrave  por edhe dhuruan . Ata mbeshteten kauzen sociale . Nje  cilesi jete me e mire per pacientet ... Read More »

23-vjetor i Shoqates Ryder Albania

14976058_10207434630885755_1310241827_o

Ne 3 Nentor 1993 ne Tirane u hap per here te pare nje organizate jofitimprurese ne fushen e kujdesit paliativ. 23 vjet pune, sherbim, perkushtim, arritje , sfida ,probleme. Festojme sot pervjetorin e 23 – te themelimit te Shoqates Ryder Albania ne Shqiperi . Pergjate gjithe ketyre viteve nje staf i specializuar ka ofruar sherbim shendetesor dhe mbeshtetje psikosociale per ... Read More »

Ftesa per Barbecue Fundraiser Lunch

14961469_10207434628605698_548454413_n

Ne nder te Muajit Te Kancerit te Gjirit , Shoqata Ryder Albania organizon Barbecue Fundraiser Lunch , diten e shtune , dt 29 Tetor, ora 12:00 Am-03:00Pm. Mbeshtesni edhe ju duke shpenzuar me pergjegjesi. Ne te njejten kohe qe argetoheni, mundesoni qe 20% te fatures suaj ta coni direkt ne ndihme te pacienteve me kancer ne fazen terminale. Buzeqeshim dhe ... Read More »

Sherbimi multidisiplinar ne Ryder Albania.

13653494_10206720836361338_5361716244924204524_o

#Relief #Assistance,#Support #Empowerment #for #this #family Thank all those who contributed to this initiative ! #Kisha e #Krishtit ”#Adriatik“, #Kryqi i #Kuq #Shqipetar ,#Fondacioni#Ndihme #per #Femijet,#Eden #Park Pacienti A.P ,33 vjec, eshte referuar tek Shoqata Ryder Albania , ku iu ofrua sherbim mjekesor dhe psiko-social perreth 3 muaj.Familja përbëhet nga 4 anëtarë, A.P , bashkeshortia e tij dhe dy femijet nje 7 dhe nje 8 vjec te cilet ndjekin shkollen fillore. Pas vlerësimit te situatës shendetesore ... Read More »

Workshop me teme “Diskutimi i rregullores së shërbimeve të kujdesit paliativ dhe prezantimi i gjetjeve paraprake të vlerësimit të planit të veprimit të kujdesit paliativ”

13308508_871621466281667_1938772058240585273_o

        Shoqata Kombetare e Kujdesit Paliativ ne partneritet me “ Fondacionin Shoqeria e Hapur per Shqiperine”me  31  Maj  2016, tek Hotel Mondial   organizoi workshopin me teme “Diskutimi i rregullores së shërbimeve të kujdesit paliativ dhe prezantimi i gjetjeve paraprake të vlerësimit të planit të veprimit të kujdesit paliativ”  Ky workshop mblodhi te gjithe palet e interesuara si përfaqësuesit ... Read More »

Aktiviteti “Dita e femijeve”

13305151_872285039548643_4099937934877518425_o

‪#‎Mission‬ ‪#‎acomplished‬ Mirenjohje dhe falenderim per bashkepunimin, angazhimin dhe perkushtimin e partnereve dhe grupit te vullnetareve , te cilet mundesuan realizimin e ketij aktiviteti . Balfin Group Agjensia e Eventeve Happy Kids Pasticeri Andigona Tiss-Qendra e sherbimeve dhe trajtimit psikosocial Unique-Events Ledio Read More »

Aktiviteti “Dita e femijeve”

13256015_868866096557204_5386666427208186042_n

Shoqata Ryder Albania në datën 1 Qershor , në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve ka menduar të planifikojë ,aktivitetetin “Dita e femijeve” në kuadër të ngritjes të fondeve. Vendi i zhvillimit: Tirana East Gate (TEG) Orari: 11:00-19:00 Qëllimi i këtij aktiviteti është gjenerimi i fondeve dhe promovimi i shoqates . Jeni te mirepritur te sillni femijet tuaj ne TEG, ku do ... Read More »

On -Job Training me Ekipin e Njesise te Kujdesit Paliativ , Kukes

13119800_10206132346249453_8335148274652861887_o

Nevoja për ofrimin e shërbimit të Kujdesit Paliativ në gjithë vendin është bërë domosdoshmëri,  duke u bazuar në të dhënat në ngritje lidhur me sëmundjet vdekjeprurëse.” Fondacioni  Shoqeria e Hapur per Shqiperine” (OSFA)është një nga donatorët kryesorë që ka mbështetur në vazhdimësi zhvillimin dhe forcimin e disiplinës së Kujdesit Paliativ në Shqipëri. Nga data 25 Prill -29 Prill 2016  ne ... Read More »

Scroll To Top
Descargar musica