Category Archives: Gjenerim fondesh

“Santa Claus’ Party”

26165969_1500962256639802_6667485249982152542_n

Shoqata Ryder Albania në dt 28 Dhjetor , me rastin e festave te fundvitit  organizoi ,aktivitetetin “Santa Claus’ Party” në kuadër të ngritjes të fondeve. Vendi i zhvillimit: Tirana East Gate (TEG) Orari: 16:00- 20:00 Qëllimi i këtij aktiviteti është gjenerimi i fondeve dhe promovimi i shoqates . Jeni te mirepritur te sillni femijet tuaj ne TEG, ku do te ... Read More »

“Ojf-Biznes Speed Dating”

22046976_1411414638927898_181444601519770043_n

Sue Ryder Albania morri pjese ne eventin “OJF – Biznes Speed Dating”, te organizuar nga Partners Albania for Change and Development. Në fokus të këtij eventi ishte krijimi i urave të partneritetit dhe eksplorimi i mundësive konkrete të bashkëpunimit mes sektorit privat dhe atij jofitimprurës, në drejtim të shit-blerjes së produkteve/shërbimeve por edhe drejt orientimit të politikave të Përgjegjësisë Sociale të ... Read More »

Christmas Event

15665444_10207809056446160_7489998018499133806_n

#CHRISTMAS #EVENT Mirenjohje dhe falenderim per bashkepunimin, angazhimin dhe perkushtimin e partnereve dhe grupit te vullnetareve , te cilet mundesuan realizimin e ketij aktiviteti . Balfin Group Agjensia e Eventeve Happy Kids Tiss-qendra e sherbimeve dhe trajtimit psikosocial.             Read More »

Vespa Parade

15094325_10207483162179007_7531998079017267067_n

Ky aktivitet u realizua ne kuader te ngritje te fondeve .70 Vjet VESPA Parade ,me 13 Nentor,tek Shamrock (Bllok). Argetim ,muzike,shetitje me vespa, dhe ndergjegjesim per publikun e gjere per misionin e Shoqates Ryder Albania.      Read More »

Ftesa per Christmas Event

15492363_1152219474847417_1763009416866122238_n

Shoqata Ryder Albania në dt 23 Dhjetor , me rastin e Krishtlindjeve do të planifikojë ,aktivitetetin “Christmas Event” në kuadër të ngritjes të fondeve. Vendi i zhvillimit: Tirana East Gate (TEG) Orari: 16:00- 20:00 Qëllimi i këtij aktiviteti është gjenerimi i fondeve dhe promovimi i shoqates . Jeni te mirepritur te sillni femijet tuaj ne TEG, ku do te organizohet ... Read More »

Vespojme dhe dhurojme!

15052038_10207464658436425_1030147783_o

#GREAT #VESPA ,#GREAT #PEOPLE , #GREAT #CAUSE Hej vespiste dhe simpatizante te motorrit ikone Vespa!!! Na ndajne dhe pak ore!! Vespojme se bashku dhe japim nje shembull pozitiv, humanizmi! Vespojme se bashku dhe mbeshtesim te semuret me kancer , per nje jete me te mire!Ju ftojme te gjitheve per te festuar se bashku 70 Vjet VESPA Parade ,13 Nentor,tek Shamrock (Bllok). Argetohuni ,shijoni muziken,shetisni me ... Read More »

Barbecue Fundraising Lunch

14976089_10207434641006008_1328913438_o

Mission Accomplished! Nje aktivitet ne kuader te ngritjes te fondeve u zhvillua diten e shtune ne 29 Tetor ,ora 12:00-15:00.Barbecue Fundraising Lunch , nje aktivitet ku pjesemarresit jo vetem shijuan ushqimet e shijeshme tradicionale , degjuan muzike , u bene pjese e lojrave  por edhe dhuruan . Ata mbeshteten kauzen sociale . Nje  cilesi jete me e mire per pacientet ... Read More »

Ftesa per Barbecue Fundraiser Lunch

14961469_10207434628605698_548454413_n

Ne nder te Muajit Te Kancerit te Gjirit , Shoqata Ryder Albania organizon Barbecue Fundraiser Lunch , diten e shtune , dt 29 Tetor, ora 12:00 Am-03:00Pm. Mbeshtesni edhe ju duke shpenzuar me pergjegjesi. Ne te njejten kohe qe argetoheni, mundesoni qe 20% te fatures suaj ta coni direkt ne ndihme te pacienteve me kancer ne fazen terminale. Buzeqeshim dhe ... Read More »

Aktiviteti “Dita e femijeve”

13305151_872285039548643_4099937934877518425_o

‪#‎Mission‬ ‪#‎acomplished‬ Mirenjohje dhe falenderim per bashkepunimin, angazhimin dhe perkushtimin e partnereve dhe grupit te vullnetareve , te cilet mundesuan realizimin e ketij aktiviteti . Balfin Group Agjensia e Eventeve Happy Kids Pasticeri Andigona Tiss-Qendra e sherbimeve dhe trajtimit psikosocial Unique-Events Ledio Read More »

Aktiviteti “Dita e femijeve”

13256015_868866096557204_5386666427208186042_n

Shoqata Ryder Albania në datën 1 Qershor , në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve ka menduar të planifikojë ,aktivitetetin “Dita e femijeve” në kuadër të ngritjes të fondeve. Vendi i zhvillimit: Tirana East Gate (TEG) Orari: 11:00-19:00 Qëllimi i këtij aktiviteti është gjenerimi i fondeve dhe promovimi i shoqates . Jeni te mirepritur te sillni femijet tuaj ne TEG, ku do ... Read More »

Scroll To Top
Descargar musica